Kodėl geriausia anglų kalbos mokytis kai tau trys metai

mokyklatau anglų kalba

  1. Įgimtas talentas

Gal tai patyrėte ir patys, o gal girdėjote pasakojant, kad tarsi ir žinai daug angliškų žodžių, moki gramatikos taisykles, tačiau vistiek negali susikalbėti angliškai. Kodėl? Taip yra todėl, kad paskiri žodžiai dar nėra kalba.

Kalbėjimo procesas vyksta greičiau, nei smegenys spėja taikyti gramatikos taisykles, todėl besimokantiems suaugusiems reikia atlikti šimtus pratimų, kad atsirastų kalbos pajautimas ir išsivystytų automatizmas.

Pradėję mokytis užsienio kalbos anksti, vaikai mokosi lengvai ir natūraliai, mėgdžiodami tai, ką girdi. Juk visi tikimės, kad kiekvienas vaikas išmoks gimtąją kalbą be didelių pastangų. Kad kalbėtų vaikai “nekala” gramatikos taisyklių. Jie palaipsniui išmoksta suprasti ir suvokti, kas yra sakoma, vėliau ir patys gali tai pakartoti. Užsienio kalbos mokymasis gali būti toks pat natūralus ir džiaugsmingas procesas. Tik pradėjus mokytis užsienio kalbos ankstyvame amžiuje, smegenys suformuoja užsienio kalbos centrą (atskirą nuo gimtosios kalbos centro), kuriuo vaikai naudosis visą likusį gyvenimą. Išnaudokite gamtos dovaną, nes mokantis anglų kalbos vėlesniame amžiuje, teks pradėti nuo gramatikos taisyklių…

  1. Tas sumautas akcentas…

Vaikai, pradėję mokytis svetimos kalbos anksti, kalbės šia kalba su labai mažu akcentu arba visai be jo, nes ankstyvame amžiuje formuojasi kalbos įgūdžiai ir vystosi kalbos padargai, todėl vaikai gali natūraliai ir lengvai pakartoti garsus, nebūdingus jų gimtajai kalbai.

Visiškai susiformavus kalbos įgūdžiams, natūralus gebėjimas ištarti užsienio kalbai būdingus garsus prarandamas.

  1. Maistas smegenims

Mokslininkai jau įrodė, kad kalbos mokymasis pagerina taip vadinamąją „vykdomąją“ smegenų funkciją. Ji yra atsakinga už planavimą, problemų sprendimą ir įvairių sudėtingų užduočių, reikalaujančių susitelkimo, atlikimą. Todėl mokantis užsienio kalbos ugdomos tokios savybės:

gebėjimas sutelkti dėmesį, esant pašaliniams trukdžiams

gebėjimas įsiminti sudėtingą informaciją

lavinamas pastabumas, atmintis.

  1. Pirmyn, į ateitį

Kitų kalbų žinojimas ir svetimų kultūrų pažinimas būtinas šiandieniniams darželinukams, kurie jau netrukus gyvens ir dirbs globalioj visuomenėj.

Kokį gyvenimo būdą ar karjeros sritį bepasirinktų, jiems teks susidurti su kitakalbiais žmonėmis.
Kuo daugiau kalbų žmogus žino, tuo lengviau bendrauja su skirtingais žmonėmis.

Kalba yra raktas, padėsiantis vaikams suvokti pasaulio dydį, žmonių įvairovę ir tapti atviresniais pasauliui.

  1. Pažinimo džiaugsmas

Augdami vaikai kasdien sužino kažką naujo ir nekantrauja išbandyti – naujus žodžius, naujus žaidimus.

Mokymasis mažiesiems yra natūralus, malonumą teikiantis procesas.

Verta išnaudoti šį natūralų vaikų žingeidumą ir „įdarbinti“ jį anglų kalbai mokytis. O malonus mokymasis leis pasiekti daug geresnių rezultatų.

  1. Auginkite pirmūnus

Mokslininkai atskleidė įdomų faktą: jei jūsų vaikui nesiseka gimtoji kalba, skurdus jos žodynas, viena efektyviausių priemonių problemai spręsti – užsienio kalbos mokymasis.

Užsienio kalbos besimokantys vaikai yra kūrybiškesni, geriau susidoroja su įvairiomis matematikos užduotimis.

Bendri jų mokymosi rezultatai yra geresni, nei bendraamžių.

Ir dar. Mūsų anglų kalbos užsiėmimai mažiesiems yra smagūs ir linksmi. Vaikai čia ne tik mokosi anglų kalbos, jie tobulina bendravimo įgūdžius, ugdo pasitikėjimą savimi, mokosi rodyti iniciatyvą, dirbti savarankiškai, lavina bendruosius gebėjimus nuspėti, skaičiuoti, mokytis mintinai, mokosi dirbti poroje, sulaukti savo eilės, taip pat juda, geriau pažįsta savo kūną, lavina pusiausvyrą ir koordinaciją.

Come along and let’s have fun!

Žinoma, kvaila būtų teigti kad, užsienio kalbos galima išmokti tik pradėjus ankstyvame amžiuje. TAČIAU pradėjus vėliau KOKYBĖS ir įdedamų PASTANGŲ bei ENERGIJOS santykis gerokai skirsis:)